Lasitettu ja kiillotettu porcellanatolaatta 60x60 cm. Calcestruzzo-klinkkerilaatassa on hiottu ja korkeakiiltoinen betonijäljitelmäpinta!
Trendikäs klinkkerilaatta vaaleanharmaan sävyissä, joka antaa ylellisen ilmeen.
Gres Porcellanato
Gres Porcellanato - tai lyhyesti sanottuna porcellanato - poltetaan lämpötiloissa 1000–1600 astetta, ja siksi ne imevät hyvin vähän vettä. Kovan materiaalin ansiosta porcellanatolaatoilla on monia hyviä ominaisuuksia. Ne ovat kestäviä, naarmuuntumattomia ja kestävät kemikaaleja. Porcellanatoklinkeria kutsutaan usein myös posliiniklinkeria. Porcellanatoklinkeria kutsutaan usein myös posliiniklinkeria.
Rektifioitu laatta
Rektifioituja laattoja kutsutaan myös laserleikatuiksi laatoiksi. Ne ovat mitoiltaan tarkempia kuin tavalliset laatat. Tällaiset rektifioidut laatat voidaan asentaa erittäin kapeilla saumauksilla.
Kunnossapito
Puhdistamiseen käytetään tavallisia lattian tai laattojen puhdistusaineita.
Ominaisuudet:
•Korkeakiiltoinen/kiillotettu pinta
•Neliö, 60 x 60 cm
•Pakkasenkestävä
•Lasitettu
•Veden imeytyminen <0,5 %
•Posliini/Porcellanato
Käyttökohteet:
•Laatat sisä- ja ulkokäyttöön
•Laatat seiniin ja lattiaan Huom.! Huomioi aina hävikki määrää laskettaessa. Suosittelemme, että laattoja ja klinkkereitä tilattaessa otetaan huomioon vähintään 10 % hävikki.